Zamieć – ultramaraton na Skrzyczne

W Szczyrku tradycyjnie już ze Skrzycznem i samym sobą walczył Robert. Zamieć to bieg, w którym zawodnicy mają do pokonania w ciągu 24 godzin jak najwięcej pętli na Skrzyczne i z powrotem do Szczyrku. W tym roku ze względu na ogromne ilości śniegu na trasie była to jedna z najtrudniejszych jeśli nie najtrudniejsza edycja w historii. Tyle od nas, a teraz kilka słów od naszego bohatera:
„To była najtrudniejsza ..ZAMIEĆ .w jakiej biegłem .Postanowienie miałem mocne zrobić 9 pętli ,jedna ma 13,500 km .Sam start wprowadza mnie w stan euforii (…) .Walczyłem jak rycerz ,widziałem piękny zachód i wschód słońca ,gdy jest mi źle na biegu to staram się lubić to co mi sprawia ból ,pokochać zachód słońca ,bo po nim będzie ciemno,lecz światła czołówek pokazują węża jaki się ciągnie do góry ,księżyc pokazuje ci szlak ,a myśli napędzają do życia.
KOCHAM ŻYCIE ,ZAWSZE WALCZĘ DO KOŃCA ,WIDZĘ NADZIEJĘ ,NIGDY NIE ZOSTAJĘ SAM Z MYŚLAMI W GŁOWIE ,KOCHAM GÓRY ,SKAŁĘ, KOSÓWKĘ ,STRUMIEŃ ,ŚPIEW PTAKÓW ,JEM ŚNIEG ,CZASEM PŁACZĘ PODCZAS WALKI ,ALE SIĘ TEGO NIE WSTYDZĘ ,PATRZĄC NA GWIAZDY NA NIEBIE ,CIESZĘ SIĘ ,UŚMIECHAM ,MOGĘ PRZEGRAĆ ,ALE SPEŁNIAM MARZENIA ,TYLKO MY SAMI MOŻEMY ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE …..

Jestem ULTRASEM ,KOCHAM ŻYCIE ,WYGRAŁEM DOBIEGŁEM DO METY ,DO PRZEJŚCIA SĄ KAŻDE PROBLEMY …

Bieg ukończyłem po 7 pętlach 94,5 km ,tylko 3 zawodników zrobiło 8 ,gratuluje im serdecznie ,to było mega trudne wyzwanie (…) może kiedyś wygram ,może będę mógł poczuć magię tego 1 miejsca ,czy będę ważniejszy od innych ,nie, bo większość ukończyło bieg i dla nas wszystkich to jest …ZWYCIĘSTWO..”
Robert my Cię niezmiennie podziwiamy i uwielbiamy. #czeladzbiega!

fot. Karolina Krawczyk – fotografia, SportTG.pl