Mapa Życia Częstochowa

Mapa Życia stanowi cykl akcji, które mają na celu wspieranie osób chorych na raka w postaci zawodów biegowych i Nordic Walking na dystansie 5 km pod hasłem „Po Pierwsze Zdrowie”.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Po Pierwsze Zdrowie.
Ponieważ pomaganie jest rzeczą ważną, bo przecież każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której będzie zmuszony liczyć na pomoc innych ludzi #czeladzbiega również dorzuca swoja skromną cegiełkę w rozprzestrzenianiu tej idei. W związku z czym dwie przedstawicielki Ela i Wiola wyruszyły do Częstochowy, gdzie zorganizowano wspomniane zawody.

Oczywiście najprzyjemniejszym elementem każdych zawodów jest spotkanie z zaprzyjaźnionymi biegaczami i „chodziarzami”. Gabi, Ola, Karol, Daniel, Michał, można by tak bez końca – przez te ponad trzy lata uzbierało się sporo znajomych.

Trasa biegu była bardzo wymagająca. 2 pętle po 2,5 km po lasku Aniołowskim, gdzie głównym elementem krajobrazu były roztopy, muldy, kałuże, leśne ślizgawki, które dały nam nieźle w kość. Ja oczywiście zapomniałam kolców i zmiennych butów, ale to norma.
Muszę przyznać, że szczęśliwie udało mi się ukończyć zawody na 3 miejscu open i 1-szym w kategorii z bardzo dobrym czasem. Jest to dla mnie bardziej cenne trzecie miejsce, ponieważ dziewczyny, które mnie wyprzedziły są młodsze o 30 lat !!!!! I trenują u Grzesia Dorsa !!!
Eluśka ze swoim uporczywym kaszlem również ukończyła z sukcesem zawody!!

Ale najprzyjemniejszym momentem było znalezienie się przez nas w gronie 30 uczestników zawodów, którzy otrzymali wyróżnienia dla najbardziej uśmiechniętych zawodników na trasie. Naprawdę miło nam było z tego powodu. Oczywiście skorzystałam z okazji i jestem już zarejestrowana oficjalnie jako potencjalny dawca szpiku i to jest największy pożytek z tej imprezy!

Uwaga, uwaga szykują się kolejne imprezy z cyklu „Mapa życia” – śledźcie to wydarzenie i bierzcie udział. Zachęcamy.