OGÓLNOPOLSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE O PATERĘ DZIENNIKA ZACHODNIEGO I ŚLASKIEGO TKKF

Na starcie dzisiejszego biegu, który ma już bardzo bogatą tradycję, bo to już jego 44 edycja, stanęła nieliczna ale mocna reprezentacja #czeladzbiega.

W biegach dzieci startowali: Hania, Olaf, Adam i Martyna. Adam stanął na podium zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dzielnie poczynały sobie pozostałe dzieciaki. Martyna pokazała prawdziwy hart ducha rywalizując jak równy z równym z dużo starszymi od siebie dziewczynami. W dorosłych biegach nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. W biegu na 3000 m w swojej kategorii wiekowej Mariola zajęła I miejsce a Wiola była IV. Dzielnie na dystansie 5000 m z prażącym słońcem i silną konkurencją walczył Tomek. Sukcesem zakończył się dla nas także marsz nordic walking na dystansie 3000 m. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Wiola. Dorota i Basia zajęły II miejsca w swoich kategoriach a Jurek w swojej kategorii był III.

Nasza nieliczna ale bardzo waleczna ekipa zdobyła VI miejsce w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsce uzyskała drużyna TKKF Saturn Czeladź, której gratulujemy i życzymy powodzenia w całym cyklu biegów o Paterę Dziennika Zachodniego.

Bieg w Czeladzi ma swój specyficzny klimat. Bez medialnego szumu, elektronicznych zapisów z numerami na karteczkach, pomiarem czasu stoperem i ciepłą herbatą po biegu jest biegiem na który z sympatią się wraca. Może tez dlatego gromadzi on na starcie czołowych biegaczy z regionu. Zawsze tez jest na nim sporo młodzieży ze szkół sportowych i wytrawnych biegaczy.

Zawsze uczestnicząc w nim jako zawodnik czy tak jak dzisiaj jako kibic zastanawiam się jak ci dojrzali mężczyźni są w stanie tak szybko biegać. Ciężko jest im dorównać i niewątpliwie zasługują na szacunek.

Brawo dla naszej drużyny i wszystkich, którzy dzisiaj w tych niełatwych biegowo warunkach rywalizowali. To była całkiem przyjemna sportowa niedziela w Czeladzi.

/relacja Marek

Biegi Przełajowe Czeladź