II NOCNY PÓŁMARATON PIEKARY ŚLĄSKIE i II NOCNA DYCHA

14.07.2018 – II Nocny Półmaraton i Nocna Dycha w Piekarach Śląskich

I kolejny start za nami. Tym razem odwiedziliśmy niedalekie Piekary Śląskie, na ulicach których zorganizowano co prawda dopiero drugi, ale już cieszący się ogromnym zainteresowaniem i popularnością Nocny Półmaraton, oraz o połowię krótszą Nocną Dychę.

Wyjątkowym miejscem na trasie jest długi i stromy podbieg ulicą Jana Pawła II (prowadzący obok Kopca Wyzwolenia), który potrafi sprawić trudności nawet najbardziej doświadczonym biegaczom. Półmaratończycy musieli wbiec na niego dwukrotnie, gdyż dla nich wytyczono dwie pętle. Dorota, Mariola, Madzia, Mariusz, Leszek, Szymon i Grzegorz wystartowali na dłuższym dystansie, z kolei Kasia i Adrian na towarzyszącej dyszce. Mimo późnej pory zawodów i bardzo trudnej trasy wszyscy byli zadowoleni z osiągniętych rezultatów.

Każdy na trasie biegu dzielnie walczył ze zmęczeniem (np. dla Magdy był to już drugi bieg tego dnia), własnymi słabościami czy kontuzjami (Szymon). Kilka osób poprawiło swoje rekordy życiowe. Choć było kilka wpadek organizatorów (ogromne kolejki do biura zawodów, czy zimny „gorący posiłek”) to trzeba przyznać, ze jest to jeden z najbardziej klimatycznych biegów organizowanych w naszym regionie. Na trasie dopingowała nas liczna grupa kibiców z pochodniami w rękach, a odcinek leśny był doświetlany stojącymi na poboczu samochodami osobowymi. Do tego liczne atrakcje przed i po biegu: rywalizacje dla dzieci, rozgrzewka, nagrody itd.

Największe brawa należą się dla organizatorów jednak za stworzenie kapitalnej atmosfery, dzięki której każdy kończył bieg w jeszcze lepszym humorze niż miał na starcie.

Do zobaczenia za rok 🙂

/relacja Grzegorz