19 TOYOTA PÓŁMARATON WAŁBRZYCH

19. Toyota Półmaraton Wałbrzych to był rzeczywiście, jak to określiła Wiola, zwariowany bieg. Drużyna Czeladź Biega do Wałbrzycha zjechała się trochę nietypowo, bo z różnych stron. Większości z nas podróż upłynęła w niezwykle wesołej atmosferze. Potem przyjazd niemalże na ostatnią chwilę, poszukiwanie parkingu, miejsca startu i reszty drużyny. Wszystko na szybko ale sprawnie i w końcu udało się nam wystartować w komplecie.

Trasa wałbrzyskiego biegu nie była dla nas niespodzianką. Wiedzieliśmy że będzie ciężko, bo jest dużo podbiegów i dwie pętle. Jednak tego dnia karty rozdawała pogoda. Upał sprawił, że tym razem siły trzeba było bardzo mądrze rozplanować. Najwięcej energii pochłaniały podbiegi w pełnym słońcu. Na szczęście częste marsze pod górę można było nadrobić na zbiegach. W tej biegowej walce pomagali nam wspaniali wolontariusze. Poili i polewali nas wodą, której było pod dostatkiem. Liczni mieszkańcy Wałbrzycha mimo upału, żywiołowo nam kibicowali, co skutecznie pomagało znosić trudy biegu.

Jestem pełna podziwu dla postawy biegaczy, którzy pokonując tą niełatwą trasę w gorący dzień, wykazali się rozsądkiem i biegli stosownie do panujących warunków. Co prawda służby ratownicze nie stały zupełnie bezczynnie, ale niewiele osób skorzystało z ich pomocy. Walka z wałbrzyskimi pagórkami i sierpniowym słońcem kończyła się na rynku. Tam czekała na nas bardzo dobrze zorganizowana strefa z napojami, posiłkami i fontanną, która co niektórym dostarczyła ochłody.

Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Ania z Łukaszem pięknie zakończyli aktywny urlop, Mariusz pękał z dumy biegnąc gdy wszyscy wokół szli, Wiola dzielnie pokonała trasę zmagając się z bólem łydki, Dorota niespodziewanie została Królową, Tomasz udowodnił że wrócił do formy, a Adrian i Olaf zdali egzamin z cierpliwości. Ja natomiast, pierwszy raz spotkałam na biegu policjanta, który nie tylko zabezpieczał trasę, ale także z szerokim uśmiechem dopingował zawodników.

Wałbrzyski półmaraton uważam za udany i zachęcam wszystkich do zmierzenia się z nim za rok. Upał ma być ponoć w pakiecie 😉

Półmaraton Wałbrzych