IV Zalew Biegaczy

W niedzielne przedpołudnie, razem z Kasią wzięłyśmy udział w imprezie pod nazwą IV Zalew Biegaczy. Był to bieg i marsz nordic walking na dystansie 12,5 km, oraz bieg na 5 km i biegi dla dzieci.

Trasa biegu głównego i marszu wiodła dookoła Zalewu Poraj. Była płaska, asfaltowo-szutrowa, z odrobiną leśnych ścieżek na ostatnich kilometrach. Piękna słoneczna pogoda nie pomagała nam jednak w jej pokonaniu. Trudno było uwierzyć, że przed rokiem było jeszcze cieplej. Pędziłyśmy więc te 12 kilometrów na ile nam siły pozwalały i na metę dotarłyśmy bardzo zadowolone. Kasia znacząco poprawiła swój zeszłoroczny wynik w marszu, a ja wspomagana na trasie dopingiem rodziny, dobiegłam w przyzwoitym czasie ocierając się o podium w kategorii wiekowej. Ta kameralna impreza sportowa była wzorowo przygotowana czego serdecznie gratuluję organizatorom.

Zadbali o wszystko, począwszy od organizacji parkingu, poprzez sprawnie działające biuro zawodów, doskonale oznaczoną i obstawioną trasę, na której nie zabrakło punktów z wodą, po smaczny poczęstunek na mecie. W tych warunkach miła atmosfera sama się zrobiła, a przy okazji udało się nam pogawędzić z kilkoma znajomymi, jak też nowo poznanymi osobami. Imprezę zaliczamy do bardzo udanych i polecamy za rok.

Relacja Izabella Czelladzka

Zalew Biegaczy