III Będziński Bieg Niepodległości

„Jestem Polakiem – to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy. Jestem nim nie dlatego tylko, że mówię po polsku, że inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, że pewne moje osobiste sprawy łączą mnie bliżej z nimi, niż z obcymi, ale także dlatego, że obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, że obok swoich spraw i interesów osobistych znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całości, interesy najwyższe, dla których należy poświęcić to, czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno.”

– Roman Dmowski „Myśli nowoczesnego Polaka” ( 1903r.).”

Piękne słowa idealnie wpisujące się w obchody Święta Odzyskania Niepodległości. W związku z tym faktem kilku zapaleńców z grupy #czeladzbiega właściwie to już tradycyjnie postanowiło święcić ten dzień w Będzinie. Na starcie stanęło około 900 zawodników, w tym ponad 170 zawodników nordic walking.

Starty odbywały się na dystansach 11 km, 7km i 7 km NW. W każdym ktoś nas reprezentował. Pewnie, że zwycięzcami są wszyscy, ale jak tu nie wspomnieć o naszej Mariolce Lassocie-Bujak, która rewelacyjnym czasem potwierdza swoją formę i staje na III stopniu podium w kategorii open kobiet na dystansie 7km!!Brawo!!Nieskromnie jest mówić o sobie, ale bardzo się cieszę, że po wczorajszym też dla mnie dość satysfakcjonującym wyniku w Górskiej Przygodzie, dziś udało mi się zająć II miejsce w kategorii open kobiet na dystansie 7 km NW. Świetny start Michała Pernikozy, Marka Bujaka który nota bene swoją wiarą w moje możliwości bardzo mnie podbudował – zaprzyjaźnionego i rozdartego duchowo Tomasza Sadowskiego i Pawła Matyszkiewicza Tylko potwierdzają, że #czeladzbiega …BIEGA!! A te nordicowe piękne dziewczyny!!! Są cudowną wizytówką naszej ekipy!!!

Brawa ogromne dla wszystkich – jeśli kogoś nie wspomniałam wybaczcie!!Jestem dumna, jestem częścią WAS, jestem dumna, że mogę z WAMI świętować, jestem mega szczęśliwa, że WAS mam!

relacja Wioletta Mól

Bieg Niepodległości