Silesia Marathon 2021

Silesia Marathon śmiało można nazwać najważniejszym biegowym wydarzeniem na śląsku. Jednak dla Czeladź Biega to coś więcej niż świetne wydarzenie biegowe. To początek działalności naszego klubu biegowego. Bo to właśnie 6 lat temu przed Silesia Marathon założona została strona na Facebooku która zapoczątkowała działalność naszego klubu i to właśnie zdjęcia z Silesia Mini Maratonu były pierwszym postem na świeżo założonej stronie Czeladź Biega. Dlatego i tego dnia nie mogło nas zabraknąć w kotle czarownic !

A zaczynamy już od soboty startem w mini maratonie aby poczuć klimat tej wielkiej imprezy i rozgrzać trochę nogi na niedzielę. Jak zawsze świetna atmosfera, świetne towarzystwo przy którym te 4,2 km mijają w oka mgnieniu. Bawiliśmy się świetnie co pozwoliło nam choć na chwilę zapomnieć o stresie niedzielnego startu.

Niedziela wita nas rześkim porankiem co w połączeniu z błękitem nieba i słońcem od samego rana może oznaczać tylko jedno. Koło południa będzie gorąco 🙂 Niedzielne starty rozpoczynają się o 7:30 startem zawodników w Silesia Ultramarathon (brawa dla wszystkich śmiałków ). Później już start maratonu i na koniec półmaraton. Oczywiście jak na profesjonalistów przystało nasze ostatnie minuty przed startem poparte są intensywną rozgrzewką 😉

Każdy kto biegł kiedyś dystans 42 km doskonale wie, że podczas tego biegu może wydarzyć się wszystko. Tutaj nie sposób jest to opisać i zwyczajnie trzeba to przeżyć. Już same zdjęcia pokazują, że dla jednych może to być fantastyczna przygoda a dla innych walka o życie 🙂 Ale na pewno warto podsumować nasze starty i niektórych wymienić z imienia i nazwiska bo odwalili kawał świetnej roboty ! Brawo

  • Tomek Kapa – rewelacyjny czas w półmaratonie 01:24:22
  • Marek Bujak – półmaraton w czasie 01:36:23 – petarda !
  • Patryk Wrzosek – półmaraton w czasie 01:45:00 i życiówka !
  • Łukasz Schabek – udana walka w maratonie o złamanie 4 godzin. Udało się rzutem na taśmę z rewelacyjnym czasem 03:59:28
  • Adam Kołodziejczyk – świetny debiut w maratonie ulicznym z czasem 04:18:20
  • Dorota Bujak – Kapa – przykład motywacji i determinacji i bieg ukończony z nową życiówką
  • Dorota Majchrzyk – która oficjalnie ukończyła dystans maratonu

Każdemu kto tego dnia ukończył bieg i staną na linii mety ogromne gratulacje. Jak mawia sam organizator „Każdy jest zwycięzcą”.

Brawo Czeladź Biega !

foto własne oraz niezawodny MB Foto