Ultra Roztocze – 11 km, 35 km i 65 km

Decydując się na wzięcie udziału w biegu typu ultra należy posiadać odpowiednią kondycję fizyczną, a także wyposażyć się w niezbędny sprzęt oraz mieć „mocną głowę” (tak mówią). Coraz więcej osób decyduje się na wzięcie udziału w takich biegach, licząc na cudowne widoki i wspaniałą przygodę.

A że my Czeladź Biega – ekipa amatorów, nieco szalonych, a nawet zwariowanych – decydujemy się prawie na wszystko co może dać nam radość i dotąd nieokryte emocje. Dwa lata temu podjęliśmy decyzję o wyjeździe na Ultraroztocze! Niestety sytuacja pandemiczna spowodowała, że do realizacji planów mogło dojść dopiero w tym roku.

Już od samego przyjazdu na miejsce, w którym odbieraliśmy pakiety Roztocze zachwyciło nas swoją urodą i spokojem, choć te pozytywne wrażenia mąciły obawy czy damy radę??? Czy damy pokonać dystanse jakie wybraliśmy sobie?? Jedni 10 km, inni 30 km kolejni 60 km, a optymiści nawet 90 km!! Nawiasem mówiąc do każdego dystansu trzeba troszkę dodać (jakieś 5 km) o czym dowiedzieliśmy się na krótko przed wyjazdem.
Po piątkowym hmmm..relaksie??????sobota weryfikuje nasze przygotowanie do biegów!!I…tu mila niespodzianka! Dajemy radę! Wszyscy kończymy wybrane dystanse w czasach lepszych niż zamierzaliśmy!! Pomimo trudów i ogromnego zmęczenia cieszymy się nie jak banda troszkę leciwych 😜 biegaczy, ale jak dzieci, satysfakcja rekompensuje wszystko!! Zdajemy sobie przecież sprawę, że na ten sukces zapracowaliśmy sobie sami. Oczywiście zarzekamy się, że nigdy więcej biegów ultra..ale ja już wiem, że każdy z nas będzie chciał znów zmierzyć się z kolejnymi dystansami. Dlaczego??? Bo jesteśmy grupą amatorów o jakże różnych charakterach i oczekiwaniach, ale mimo wszystko bardzo lubimy być ze sobą, śmiać się, potrafimy się wspierać i dopingować..a dodatkowo biegi typu ultra to idealna propozycja dla miłośników cudnych krajobrazów i jednocześnie zwolenników biegania, którzy chcą spróbować swoich sił na długich dystansach (to właśnie MY)

Naprawdę fajnie jest jest powtórzyć za Waltem Disneyem..„Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością – jeśli mamy odwagę je realizować.”

Relacja Wiola 🙂

A teraz was zasypiemy zdjęciami 😍😍