VIII BIEG DWÓCH SZYBÓW

za oknami jesień, a to oznacza kolejną edycję Biegu Dwóch Szybów! Zrodzona w 2014 roku inicjatywa biegu pomiędzy szybami kopalnianymi spodobała się wielu biegaczom, nie tylko ze Śląska. Zasób wież szybowych w zasięgu chorzowskiego „Prezydenta” jest co prawda ograniczony, ale udało nam się opracować kolejną trasę międzyszybowych zawodów. Dlatego z przyjemnością zapraszamy Was na ósmą już edycję naszej flagowej imprezy.

trasa: tradycyjnie, w części po nawierzchni asfaltowej, a w części – przełajowej. Trasa prowadzi spod Szybu Prezydent przez Chorzów Stary, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Żabie Doły”, ścieżki w śladzie dawnej kolei wąskotorowej na teren dawnej KWK Szombierki – pod wieże szybowe „Ewa” i „Krystyna”, a dalej analogicznie z powrotem pod Szyb Prezydent.

Tyle jeśli chodzi o teorie wyczytaną na stronie organizatora CHSBD „W Ruchu” ! My jednak już nie raz mieliśmy przyjemność startować w tym biegu i wiemy, że na prawdę warto. W tym roku na starcie staje Piotr Sobolewski który jak nam donosi było rewelacyjnie 💪🏆

Brawo Piotr !