Historia

Aby sięgnąć do początków Czeladź Biega musimy cofnąć się do października 2015 roku. To właśnie wtedy zrodził się pomysł i powstała strona na Facebooku która posłużyła do „poinformowania” jak największej liczby zainteresowanych, że w Czeladzi powstała nowa „grupa biegowa” 🙂 Grupa która ma na celu połączyć ludzi z wspólną pasją jaką niewątpliwie jest bieganie i aktywność na świeżym powietrzu.

Oczywiście od samego początku wiadomo było, że trzeba spotykać się regularnie i tak ruszyły wspólne treningi podczas których mogliśmy się bliżej poznać i co najważniejsze zaprzyjaźnić. Pierwszy trening odbył się dokładnie 26.10.2015 i już wtedy wiadomo było, że na jednym się nie zakończy 🙂

Jak widać od samego początku treningi cieszyły się powodzeniem i co najważniejsze wiele osób biega z nami do dziś pokonując w między czasie swoje bariery i stale się rozwijając. Jeden z głównych celów dla których powstała Czeladź Biega został zrealizowany na 101% a to dlatego, że wspólne bieganie tak weszło w krew, że do dziś spotykamy się średnio raz w tygodniu aby wspólnie pobiegać i „podyskutować”.

Nasza grupa stale się rozwija i cały czas słuchamy uczestników naszych treningów stąd szybko okazało się, że w naszym mieście potrzeba jeszcze treningów dla osób uprawiających nordic walking. Zadziałaliśmy błyskawicznie i 28.01.2016 odbył się pierwszy trening nordic walking pod flagą Czeladź Biega. Treningi nordic walking do dziś odbywają się pod okiem licencjonowanych instruktorów PSNW Wioletta Mól oraz Elżbieta Gębska. W między czasie ruszyły treningi dla początkujących biegaczy i osób chcących spróbować z nordic walking. Większość osób które z nami rozpoczynały swoją przygodę ze sportem do dziś aktywnie uczestniczą w treningach i planują swoje starty w licznych imprezach biegowych i nie tylko 🙂 Także to kolejny i niewątpliwie jeden z większych sukcesów Czeladź Biega !

I niech ta przygoda trwa jak najdłużej !