W miarę rozwoju grupy Czeladź Biega przyszła pora na „bardziej formalny” ruch i utworzenie Stowarzyszenia które będzie mogło reprezentować grupę podczas podejmowania „urzędowych” spraw związanych chociażby z organizacją imprez biegowych.
I tak w marcu 2016 roku doszło do spotkania założycielskiego i podjęcia stosownych uchwał dotyczących utworzenia Stowarzyszenia Czeladź Biega. Finalnie dokładnie 27 czerwca 2016 roku nasze Stowarzyszenie zaistniało w krajowym rejestrze sądowym i kolejny krok wspólnymi siłami został zrealizowany 🙂
Główne cele stowarzyszenia to:
- popularyzacja biegów jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu,
- promowanie terenów rekreacyjnych i obiektów sportowych miasta Czeladź,
- organizacja zawodów sportowych,
- rozpowszechnianie zamiłowania do systematycznego uprawiania rekreacji ruchowej oraz różnych
sportów w społeczeństwie, - dbanie o rozwój sprawności fizycznej społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży,
- zjednoczenie środowiska biegaczy,
- wspieranie inicjatyw związanych z promocją biegania na terenie kraju i za granicą,
- wsparcie merytoryczne dla początkujących biegaczy,
- promowanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych.
Pełny statut Stowarzyszenia Czeladź Biega znajdziecie pod linkiem: Statut Stowarzyszenia
Dane Stowarzyszenia Czeladź Biega:
- Pełna nazwa: Stowarzyszenie Czeladź Biega
- Regon: 364788629
- NIP: 6252457676
- KRS: 0000624675
- Organ Rejestrowy: Sąd rejonowy Katowice Wschód VIII Wydział Gospodarczy KRS
Jednak najważniejsze się nie zmieniło ! Każdy nasz trening jest dla Was ogólnodostępny. Nie trzeba należeć do żadnej organizacji itp. Wystarczy tylko przyjść z uśmiechem na twarzy powiedzieć „cześć” i ruszamy w trasę. Treningi zawsze były i zawsze będą dla każdego i bezpłatne !